22.5.2014 | Upršaných, ale úspešných 72 HODÍN 2014 |

Najväčší dobrovoľnícky maratón je za nami. Aj napriek počasiu sa vydaril.

12.5.2014 | Máte už jasno čo spravíte? |

Tomáš a celý INEX už áno. Prihláste teda svoj projekt!

5.5.2014 | Prečo sa zapojiť? |

Video s Luciou zo združenia mladých Laura. Na KOMPOT.sk si už môžete kúpiť dobrovoľnícke tričko.

Vylepšite svoje okolie za 72 hodín


Za 3 dni sa dá stihnúť veľa: zrenovovať detské ihrisko, nastriekať grafity na ošarpanú stenu, vysadiť nový park alebo vybudovať náučný chodník. Chce to len nápad a chuť meniť veci k lepšiemu.

Určite vo svojom okolí nájdete veľa vecí, ktoré by si zaslúžili zmenu. Nájdite si s priateľmi 72 hodín a urobte ju. Aj malé aktivity môžu byť veľké plus. Nový náter na preliezkach a vynovené ihrisko hneď vyzerá veselšie. 16. – 18. mája 2014 budú dobrovoľníci na celom Slovensku zveľaďovať prostredie v ktorom žijú. Pridajte sa k nim aj vy.

O čo ide?


72 hodín je trojdňový maratón dobrovoľníctva. Je to víkendová akcia, počas ktorej sa na celom Slovensku organizujú lokálne projekty (takmer každého druhu), ktorých cieľom je spríjemniť, skrášliť a urobiť okolie, v ktorom žiješ lepším a okoloidúcim/stojacim vyčariť úsmev na tvári.

Do projektu 72 hodín sa najčastejšie zapájajú mladí ľudia do 30 rokov, ale nezriedka aj starší. Keď ide o dobrú vec, vek nerozhoduje. Jednotlivé projekty zastrešujú celoslovenské organizácie, občianske združenia, ale aj skupiny kamarátov, ktorí chcú pomôcť vymysleli niečo kreatívne a vtipné vo vlastnom štýle. Máš nápad? Poď do toho! Ak Ťa ešte nekopla múza, inšpiruj sa!

Cieľ 72 HODÍN


Cieľom projektu je zapojiť a aktivizovať čo najviac mladých ľudí. Ukázať im, že stačí málo, aby dokázali veľa. Presvedčiť ich, že sú sami schopní zmeniť veci, ktoré sa im nepáčia. Naučiť ich spolupracovať a viac vnímať verejný priestor a svet okolo seba. Dôraz kladieme na rozvoj komunity. Chceme, aby sa mladí ľudia viac zapájali do aktivít vo svojom najbližšom okolí a to si aj ako prvé všímali. Spoznajú nových ľudí, získajú nové skúsenosti v organizovaní projektu, prevezmú zodpovednosť za to, čo robia.

Zároveň chceme, aby sa pomocou projektu verejnosti komunikovalo dobrovoľníctvo (hlavne) mladých ako také, Aby ľudia videli, že mladí vedia a chcú robiť veci kvalitne, kreatívne, zodpovedne a hlavne dobrovoľne.

Zlepšil aj tvoje mesto


Projekt 72 HODÍN vznikol v 90. rokoch v západnej Európe s cieľom nadchnúť ľudí pre komunitné aktivity. Pravidelne sa doň zapájajú: RakúskoNemeckoČeská republikaMaďarsko, …

Od roku 2010 sa pravidelne organizuje aj na Slovensku. Za ten čas sa vďaka nemu zrealizovalo takmer 500 projektov, ktoré organizovalo 11 000 dobrovoľníkov vo všetkých kútoch Slovenska.

To ako bude vyzerať 72-jka tohto roku závisí aj do teba.